
Některé druhy koření využíváme celoročně, ale přeci jenom v čase adventním či zimním obecně, se používají o něco více. Je to i případ skořice, kterou kromě gurmánů s radostí používají i floristé při tvorbě dekorací zejména ve vánočním období.
Skořicovníků existuje více druhů, jako koření mají význam zejména dva druhy. Vzhledově jsou podobné a podobně se využívají. Vědecky se označují slovem Cinnamonum a tvoří poměrně velké stromy dorůstající do výšky přes 10 m. Rostliny na plantážích se udržují do výšky kolem 3 metrů, aby sběr nebyl příliš složitý. Rostlina se vyznačuje velmi dobrou regenerační schopností, takže po sběru větviček rychle narůstají nové.
O skořici se ví, že se jedná o kůru, ale je zapotřebí dodat, že je to kůra vnitřní. Nad ní se nachází ještě další vrstva, která chrání rostlinu od vnějších vlivů. To ovlivňuje technologii zpracování. Z jednotlivých větviček se celá kůra nejdříve sundá a nechá se krátce zavadnout, aby byla pružná. A teď přijde ta zajímavost. Po zavadnutí se odloupnutá kůra "navlékne na tyčku širšího průměru, než byla originální větvička. Poté dělníci (musí být velmi šikovní) za pomoci speciálního nože odstraňují vrchní kůru, aby zůstala jenom ta vnitřní, která po vysušení tak krásně voní.